#egebasın
Sağlık Salihli’de Dezenfeksiyon Parkuru Hizmete Girdi

Salihli’de Dezenfeksiyon Parkuru Hizmete Girdi

8 ay önce     Sağlık 0
Salihli’de Dezenfeksiyon Parkuru Hizmete Girdi

Salihli Belediyesi, korona virüse karşı ilçe genelinde yürüttüğü mücadeleye aralıksız devam ediyor. Salgın hastalığı önleme tedbirleri kapsamında Sevgi Yolu ile pazaryerleri girişlerine Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından imal edilen dezenfeksiyon parkurları yerleştirilerek vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Özellikle bankaların yoğun olduğu Sevgi Yolu ile pazaryerlerine alış veriş yapmak için gelen vatandaşlar, pazara tek noktadan ve dezenfeksiyon parkurundan geçerek alındı. Dezenfektan parkurundan geçerek kişisel dezenfektasyonlarını yapan vatandaşlar da uygulamadan memnun olduklarını dile getirerek Salihli Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Zeki Kayda, Salihli’de korona virüs salgınına karşı belediyenin tüm birimleriyle ilaçlama ve dezenfektasyon çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından imal edilen dezenfeksiyon parkurunun vatandaşların hizmetine sunulduğunu ifade eden Başkan Kayda,” Salihli Belediyesi olarak kendi personelimizin imal ettiği dezenfeksiyon parkuru vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı Sevgi Yolu ile pazaryerleri girişlerine yerleştirildi. Püskürtme yöntemiyle kıyafetler üzerinde hijyen sağlayan sistem sayesinde halkımızın sağlığını koruyarak her alanda korana virüs salgınına karşı mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.

Ayrıca Salihli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Devlet Hastanesi, Aile Sağlık Merkezleri, kamu kurumları ve pazaryerlerine maske ve eldivenler için tıbbi atık çöp kovaları konuldu.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!